tarım parça

% 100 Memnuniyet..!

info@agriculturesparepart.com  

Yeni Case ih Farmal X Serisi

338

Case ih Farmall X modelin adı bile merak uyandırıyor.

2012 yılından beri piyasada olan Jx MaxPro’nun artık devamı bu seri ismi ile beraber karşınızda olacak. İncelediğimiz türün ilk numuneleri Adana fuarında görücüye çıktı. Biz de burada değişimlerin mevcut özellikleri anlatma şansı bulacağız.

Neler değişti. Türk traktör Ankara fabrikasında üretilen S8000 motorları ile beraber donatılmış bu traktör 110 beygir güç üretebiliyor maksimum 115 beygir gücü var. Yani 459 newton metreye ulaşan torku var. Böylece güçlü verimli daha sessiz daha az titreşimde bir motoru bunun üzerinde bulabiliyoruz ki en dikkat çekici noktası elektronik donanımlar arttı daha güçlü oldu. Şanzımanında bir değişim yok. 12-12 şanzıman mevcutta standart olarak geliyor eğer sürüngen bir vites alıyorsanız bu şanzıman 20 - 12 ye ulaşıyor.

Traktör üzerinde dikkat çeken noktalardan biri traktörün mevcuttaki ağırlığı 450 kilogram arttı. Dilgiller arası mesafesi ise 4 santim kadar uzadı.

Ana hatlarıyla değişimi aktarma detayları devam edelim.

Daha fazlası var şimdi onları anlatmaya başlayalım. Özellikle tasarım noktasında yan tarafta kaputun üstündeki tasarım Optum modeli denilen yani hemen geri doğru baktığımızda da Optum dada benzer bir tasarımı görebiliyorsun. Şu far tasarımı ben o tasarıma bayılıyorum. Motor kaputunu da açarak sizlere motoruda göstermek istiyorum. Ecu diye adlandırılan beynini görüyoruz. Motor dizel motor 115 beygir 459 newton metre maksimum tork üretiyor. Daha sessiz oluşu size bir avantaj. Yakıt tüketimi sizlere tabii ki avantaj ancak çevreye karşı da sorumluluk bunu gerektiriyor. %90 daha az partikülü havaya doğru salınıp gerçekleştiriyor.

Bunu nasıl sağlıyor ? Adblue ünitesi ile beraber sağlıyor. Şurada göreceksiniz adblue yakıt tankı var 12 buçuk litrelik bir adblue tankı. Traktörde önemli değişimlerden biri de ilerleye bildiğimiz maksimumda 40 kilometre bölü saat hızı sizlere sunabiliyor. Bu traktörü 2 çeker olarak sadece 80’lik te alabiliyorsunuz. Onun dışında 2 çeker versiyon yok. Tamamen 4 çeker olarak karşımıza çıkıyor.

Traktörün boş ağırlığı ise 4350 kilograma ulaştı. Yani eskisine göre Jx MaxPro’ya göre 450 kilogram da artmış oldu.

Yine bu noktada üzerine eklenen yeni bir özellik çamurlukta düğmelerle arka hidrolik kolları kontrol edebiliyorsunuz. Farmall X modelin serinin artık adı JX Max pro'nun devamı olarak söyleyeni bundan sonra halk ağzı ile sık sık duyacaksınız. Hidroliklerden 4700 kg kaldırma elde edebiliyorsunuz. 6 tane hidrolik çıkışı burada görebiliyoruz. Aynı zamanda hidrolik bir orta kolu da bulmamız mümkün. Arka bölümü şöyle incelediğinde 4 tane çalışma lambası, arka silecek ve ekipmana hakim olduğunuz geniş bir camı burada bulabiliyoruz. Çamurluk üstü düğmeler her iki tarafta da var.

Kuyruk milinden bahsedelim iki tane 540 ve 540 ekonomi olarak görebiliyoruz. Kabinde bir süspansiyon sistemi olsa güzel olurdu ama burada 2 adet kabin takozu var.

Devamı bir sonraki yazımızda.