tarım parça

% 100 Memnuniyet..!

info@agriculturesparepart.com  

Traktör Genel Güvenlik Kuralları 3

527

Eğer eğimli bir yüzeyde çalışma zorunluluğu var ise ilk önce traktörü takoz ile emniyetleyiniz. Traktörü mümkün olduğunca kısa sürede düz bir sürede düz bir yüzeye çekiniz.
Aşınmış kablo ve zincirler güvenilmezdir. Bu tip ekipmanları kaldırma ve çekme işlemleri için kullanmayınız. Ayrıca bu tip ekipmanları uygun kalınlıktaki eldiven kullanarak tutunuz.
Zincirler herzaman çok iyi bir şekilde bağlanmalıdır. Bağlantı elemanının yükü güvenli bir şekilde tutabilecek kadar sağlam olduğundan emin olunuz.Hiçkimse bağlantı noktasının, çeki zinciri ve kablosunun çevresinde bulunmamalıdır.
Çalışma bölgesi daima TEMİZ ve KURU tutulmalıdır. Dökülmüş olan su veya yağı biran önce temizleyiniz.
Yanarak yaralanmalara sebebiyet vermeihtimalinden dolayı gres veya yağlı bez parçalarını bir yere yığmayınız. Bu tip atıkları herzaman metal bir kap içinde toplayınız. Traktörü veya ekipmanlarını kullanmadan önce operatör koltuğunu kontol edin, ayarlayın ve sabitleyiniz. Ayrıca traktörün ve ekipmanın çalışma sahası içinde kimsenin olmadığından emin olunuz.
Uygunsuz bir şekilde traktör kabininin içerisine düşebilecek objeleri ceplerinizde bulundurmayınız.
Metal parçaların vb. fırlama, sıçrama ihtimali olan işlemlerde koruyucu göz maskesi yan korumasına sahip gözlük, koruyucu şapka, çelik burunu ayakkabı ve ağır iş eldiveni gibi koruyucu giysiler kullanınız.
Kaynak işlemleri esnasında renkli cama sahip kaynak gözlüğü, koruyucu şapka, özel giysiler ve koruyucu ayakkabı gibi emniyet giysileri kullanınız. Kaynak işlemi yapılan bölgenin çevresindeki herkesin özel cama sahip koruyucu gözlük kullanması gerekmektedir. EĞER UYGUN KORUYUCU GÖZLÜK VEYA EKİPMANA SAHİP DEĞİL İSENİZ ASLA KAYNAK ARKINA BAKMAYINIZ.
Kullanılan metal kablolar kullanım ile eskiyecektir. Herzaman uygun koruyucuları kullanınız (ağır iş eldivenleri, koruyucu gözlükler, vb.)
Tüm parçaları büyük dikkat ile tutunuz. Ellerinizi ve parmaklarınızı aralıklardan, hareketli dişlilerden vb. yerlerden uzek tutunuz.Herzaman el koruyucu ağır iş eldiveni ve koruyucu ayakkabı gibi güvenlik kıyafetleri kullanınız.