tarım parça

% 100 Memnuniyet..!

info@agriculturesparepart.com  

Biçerdöver Motor Güvenliği

1232

 1. Motor alanını, yangın olasılığını ortadan kaldırmak üzere toz, kavuz ve samandan temiz tutunuz.
 2. Zararlı egsoz gazlarının birikebilecek olmasından dolayı asla motoru kapalı alanlarda çalıştırmayınız.
 3. Rahatsız hissettiğiniz derecede yüksek gürültü düzeylerine maruz kalırsanız, kulak koruyucuları ya da kulak tıkacı gibi uygun kulak koruyucu düzenekler takınız.
 4. Soğutma sistemi radyatör kapağı tarafından muhafaza edilen basınç altında çalışmaktadır. Motor sıcakken kapağı açmak tehlikelidir.
 • Motoru kapatınız ve soğuyana kadar bekleyiniz. Soğuduktan sonra bile, kapağı açarken çok dikkatli olunuz. Kapağı bir parça bezle örtünüz ve kapağı tamamen sökmeden önce basıncın tahliye olmasını sağlamak için kapağı birinci kademeye kadar yavaşça çeviriniz. Sıcak radyatör suyunun fışkırabilecek olmasından dolayı radyatör kapağı deliğinden uzak durunuz.
 • Sıcak radyatöre asla soğuk su eklemeyiniz.
 • Bu talimatları izlememeniz sıcak radyatör suyunun ya da buharın fışkırması tarafından ağır yaralanmanıza ve/veya soğutma sistemi veya motorda hasar neden olabilir.
 1. Antifriz yutulursa zehirli olabilecek ve tekrarlayan ve uzun süre cilde temas halinde deri tarafından emilebilecek monoetilen glikol ve diğer kimyasal maddeler içermektedir. Antifrizle çalışırken, aşağıdaki önlemleri izleyiniz.
 • Antifrizi yutmayınız. Eğer yanlışlıkla yutarsanız hemen doktora gidiniz.
 • Antifrizi çocukların, canlı hayvanların ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı yerde kapalı kaplarda saklayınız.
 1. Enjeksiyon sistemindeki yakıt yüksek basınçlıdır ve deriye nüfuz edebilir. Yetkili olmayan şahıslar yakıt enjeksiyon pompasını, enjektörleri, enjektör memesini ya da yakıt enjeksiyon sisteminin diğer bir parçasını sökmemeli ya da ayarlamaya çalışmamalıdır. Bu talimatların yerine getirilmemesi ağır yaralanmayla sonuçlanabilir. Eğer yakıt cilde nüfuz ederse, hemen doktora gidilmelidir.
 2. Sıcak motor yağıyla temas etmekten kaçınmaya dikkat ediniz. Eğer motor yağı çok sıcaksa, yağın güvenli bir şekilde boşaltılması için yağın normal ılıklığa kadar soğuması için bekleyiniz.
 3. Sıcak yağ filtresini çıplak ellerinizle tutmayınız.
 4. Kullanılmış yağla sürekli ve uzun süreli temas cilt kanserine neden olabilir. Kalın plastik eldivenler takarak cildinizi koruyunuz. Eğer yağ cildinize temas ederse, hemen sabun ve suyla yıkayınız.